Flotte resultater fra Ingemartrofèn, Tärnaby

Stolt klubb gratulerer våre deltagere med sterke  sportslige prestasjoner under årets Ingemartrofén i Tärnaby.

Det meldes om en super helg, men med variabelt vær i form av mye regn og vind.

Fredag var det klart for første renndag, med storslalåm på programmet. Her kjørte Frida Sund inn til en meget sterk 2. plass i J12. Ellers var det mye bra kjøring av alle jentene, i et høyt nivå blant både norske, svenske, finske og russiske deltagere.

Lørdag og slalåm på rennprogrammet, også her ble det en meget sterk 2. plass på Frida  som er i knallform. Ellers mye god kjøring av resten av jentene.

Det ble tøffe forhold i søndagens parallellslalåm, vær og vind satte sitt preg på omgangene og et høyt nivå i alle årsklassene.
Sterk prestasjon av Frida og Thea med 4. plass i henholdsvis klasse J12 og J14. Jentene i U16 ble dessverre slått ut i innledende runder.

Offisielle resultater:

J16
Pernille: SSL/15. plass, SL/11. plass
Mathilde: SSL/DNF, SL/13. plass
Nora: SSL/24. plass, SL/29. plass

J14
Thea: SSL/23. plass, SL/DNF, PSL/4. plass

J12
Frida: SSL/2. plass, SL/2. plass, PLS/4. plass

Well done jenter 

Casper med to gull i Levi

Gratulerer til Casper Kjølmoen med hele to 1. plasser i storslalåm . Casper har denne helgen deltatt på siste runde i den internasjonale barne- og ungdomscupen «Team Sportia Alppi Cup» som gikk i Levi, Finland  og fikk matchet seg mot både finske og russiske løpere. Flotte prestasjoner av unge Casper 

HER kan du lese mer om arrangementet.

Hovedlandsrennet 2018

Vi er stolt av våre løpere og gratulerer med flott innsats og sterke plasseringer på Hovedlandsrennet 2018 på Hemsedal. Både representantene fra Nordland og Troms Skikrets gjorde seg godt bemerket med mye god skikjøring og flotte sportslige resultater 🏆🏆🏆Gratulerer til dere alle, både løpere, trenere og støtteapparatet rundt💪🏼 Herlig å se hvor godt det jobbes i nord-norsk alpinsport – sammen er vi krutt 👊🏼

UTFOR

  • J15: Nora Hall 7. plass
  • J16: Mathilde Sund 14. plass
  • J16: Pernille Sund 20. plass

SUPER-G:

  • J15: Nora Hall, 19. plass
  • J16: Mathilde Sund, 9. plass
  • J16:Pernille Sund, 23. plass

Gratulerer til Ankenes-løperen Johanne Eilertsen med 5. plass og Oliver Krohn Stokkedal med 17. plass

SUPERKOMBINASJON (1 omgang Super-G og 1 omgang slalåm):

  • J15: Nora Hall, 9. plass
  • J16: Mathilde Sund, 9. plass
  • J16:Pernille Sund, 15. plass

Gratulerer også til Ankene-løperne J16 Johanne Eilertse med 2. plass og G16 Oliver Stokkedal Krohn med 7. plass

STORSLALÅM:

  • J15: Nora Hall, DNF
  • J16: Mathilde Sund, 9. plass
  • J16: Pernille Sund, 16. plass

SLALÅM:

  • J15: Nora Hall, 18. plass
  • J16: Pernille Sund, 18. plass
  • J16: Mathilde Sund, 19. plass

Gratulerer også til Ankenes løperen, Johanne Eilertsen med en fantastisk 1. plass!

Offisielle resultatlister og analyser finner du HER

 

 

U14 løpere på Telenorlekene 2018

Narvik Slalåmklubb deltok siste uke med 10 løpere (født 2004 og 2005) på årets Telenorlekene på Oppdal.
Nytt av året et at løpere født i ulike årstall i konkurrerer i hver sin klasse;

Gutt/Jente U13 (løpere født i 2005) – totalt 167 løpere fordelt på jente og gutteklassen
Gutt/Jente U14 (løpere født i 2004) – totalt 159 løpere fordelt på jente og gutteklassen

Torsdag 5. april:
Gjennomkjøring av to obligatoriske treningsrenn i Super-G i Vangslia – en flott renntrasè for fart.

Fredag 6. april:
1 omgang Super-G i Vangslia, der Thea Rolandsen i klasse jente U13, kjørte inn til en meget sterk 16. plass. Ellers meget god kjøring av alle løperne, der flere forbedrer sine plasseringer fra torsdagens gjennomkjøringer.

Fredagen ble avsluttet med TeamEvent i Hovden, med kretsvis konkurranse i parallellslalåm der Nordland Skikrets møtte Sør Trøndelag Skikrets i første runde. Nordland Skikrets sitt lag bestod av Kaja Olsen (Rana Slalåmklubb), Adriane A Steinsvik, Sander E Tollefsen og Julian A Steinsvik (alle Narvik Slalåmklubb), det ble en spennende duell, der det dessverre ble «stang ut» i første runde for nordlendingene.

Lørdag 7. april:
Storslalåm på rennprogrammet i Hovden, bratt trasè, som kanskje ikke er så ulik vår egen Holstkleiva.
Meget sterk kjøring av Thea Rolandsen som kjørte inn til et suveren 8. plass mens Adriane A Steinvik kjørte inn til 9.bestetid.

Lørdagskveld ble det arrangert Løpermiddag med premiesermonier for 320 deltagere på Quality Hotell Skifer, flotte premier og mange av disse befinner seg nå i Narvik 🙂

Søndag 8. april:
Slalåm ble også arrangert i Hovden, med plussgrader i lufta holdt trassen meget godt og det var tilnærmet like forhold for alle deltagerne.
Mye god skikjøring og to meget sterke plasseringer blant topp 10, Adriane A Steinsvik kjørte inn til en 9. plass og Mia Dreyer Holen på 10. plass.

Resultater:

KlasseLøperTrening1 SGTrening2 SGSGGSSL
Jenter U13Thea N RolandsenDNFDNF168DNF
Jenter U13Adriane A Steinsvik1714DNF69
Jenter U13Mia Dreyer Holen3242331710
Jenter U13Mathea Forshaug Olsen332125DNFDISQ
Jenter U13Helene Winnem Johnsen4839443529
Gutter U13Sander E Tollefsen29312829DNF
Gutter U13Stian Overvåg Sælnes4039494932
Gutter U13Konrad Bang Ericsson5841DNF4030
Gutter U13Noah A Mikaelsen6966715548
Gutter U14Julian A Steinsvik4870434121

Narvik Slalåmklubb markerte seg med andre ord godt på resultatlistene, både blant topp 10, 20 og 30. Det viser at klubben, trenere og løpere jobber meget godt sammenlignet med andre klubber i hele landet. I tillegg ser vi spesielt at årsklassene 2004/2005 er meget store alpinkull i landet, noe som lover godt for fremtiden og norsk alpinsport.

Sosialt sett har det vært en meget fin opplevelse både for løpere, trenere, foreldre og støtteapparatet rundt laget. Flinke og pliktoppfyllende unger som har hatt det utrulig fint sammen.
En stor takk til våre trenere som stod på fra tidlig på morgenen til sent på kveld, både for alle løpere fra egen klubb, men også tok godt vare på løperne fra de resterende klubbene i Nordland Skikrets.

Tusen takk også til arrangørklubben Oppdal Alpin for et vel gjennomført mesterskap!

 

 

 

 

 

Sofie Aam Olsen med meget sterkt plassering i slalåm under NM på Hafjell

Flott innsats av våre løpere som denne uken har deltatt på NM alpint på Hafjell!

Well done til Bertine Aam Olsen, Sofie Aam Olsen, Vår Havnes Thurmann-Moe og Andreas Landsholm 🙂

En ekstra gratulasjon  til unge Sofie Aam Olsen som kjørte inn til en meget sterk 17. plass i NM, beste løper født i 2001 og 2. plass i Junior I, i søndagens slalåm  🙂

 

Resultatlister fra NM finner du HER

 

Foto: Privat

Nytt styre valgt på årsmøte 22. mars 2018

Styre i Narvik Slalåmklubb består av:

Leder John Christian Eriksson, ikke på valg
Nestleder Unni Forshaug, ikke på valg
Sportslig leder Maria F Dahl, gjenvalgt for perioden 2018-2020
Styremedlem: Sverre Håkon Evju, ikke på valg
Styremedlem, Jan-Arne Pettersen, ikke på valg
Styremedlem Victoria Wikestad Nilsen, ny – valgt for perioden 2018-2020
Styremedlem Kristian Andreassen, ny – valgt for perioden 2018-2020

Kontaktinformasjon

Eirik J Eriksen takket av i styret

På torsdagens årsmøte i Narvik Slalåmkubb ble mangeårige styremedlem Eirik J Eriksen (tidligere Olsen), etter eget ønske takket av i styret

Eirik J Eriksen har hatt ulike verv i klubbens styre i perioden 2001-2018, både som leder over flere perioder og som styremedlem med blant annet følgende arbeidsområder; planlegging av rennaktivitet, rennteknisk leder og med ansvar for traseèr, bygningsmasse, nett, dugnad, materiell, staur, maskiner samt leder og styremedlem i Stiftelsen Narvik Alpin.

Eirik innehar en meget høy kompetanse innenfor fagfeltet og har vært meget sentral i klubben både i planleggingen og gjennomføringen av alle klubbens små og store mesterskap gjennom de siste 20 årene, sist NM Alpint 2017. Eirik har en stå på vilje som er helt unik, han er positiv, løsningsorientert og har en egen evnen til å få alle med seg. Flere av klubbens medlemmer har vært så heldige å fått «gått i lære» hos Eirik – noe vi setter stor pris på!

Vi håper og tror Eirik fortsatt vil være klubben renntekniske mentor, slik at vi får overført mest mulig rennteknisk kompetanse, forståelsen for planlegging av alpine renn og ikke minst ivareta interessen for fagfeltet.

Tusen takk for samarbeidet og innsatsen i styret «Mr Narvik Slalåmklubb» – vi ses til neste renntekniske planleggingsmøte over en god kopp alpin-kaffe i Asbjørnstua 😉

Resultater Barnas World Cup 2018

Denne helgen deltar 220 løpere på vinterens vakreste alpinfest i Narvikfjellet – Barnas World Cup! Vi har påmeldte løpere fra Narvik, Ankenes, Svolvær, Sortland, Harstad, Bardu, Finnsnes, Tromsø, Sverige og Russland.

Fredag står fartsdisiplinen Super-G på programmet, mens det lørdag skal  kjøres storslalåm og søndag er det den tekniske grenen slalåm som står for tur. Det er flotte forhold i Narvikfjellet.

HER finner du resultater fra de ulike øvelsene og deltagerlister for årklassene U8, U9 og U10.

 

Under Barnas World Cup benytter Narvik Slalåmklubb worldcup-poengsystem for å kåre Beste jente, Bente gutt og Beste klubb, tellende klasser er U14 og U16. Her er oversikt utregning, Totalcup BWC 2018

Beste jente: Alisa Kapranova, Russland

Beste gutt: Daniel Johansem, Tromsø Slaåmklubb

Beste klubb: Narvik Slalåmklubb

Vi gratulerer!

Uttak til Telenorlekene og Hovedlandsrennet

Narvik Slalåmklubb har i dag fått hyggelig melding fra Nordland Skikrets om at 11 av våre løpere i U14 og U16 er tatt ut til Telenorlekene og Hovedlandsrennet. Vi gratulerer alle løperne med uttaket!

Telenorlekene går på Oppdal i 5.-8. april og følgende løpere fra Nordland Skikrets er kvalifisert:

Jenter U14:

2004 Kaja Olsen, Rana Slalåmklubb

2004 Cornelia Størmer, Svolvær Alpinklubb

2004 Ingvild Solheim Sortland, Alpinklubb

2005 Adriane A Steinsvik, Narvik Slalåmklubb

2005 Thea N Rolandsen, Narvik Slalåmklubb

2005 Mia Dreyer Holen, Narvik Slalåmklubb

 

Gutter U14:

2004 Julian A Steinsvik, Narvik Slalåmklubb

2004 Brede Bruvoll, Rana Slalåmklubb

2005 Sander E Tollefsen, Narvik Slalåmklubb

2005 Stian Overvåg Sælnes, Narvik Slalåmklubb

 

Uttak av lagleder/trenere:

Lagleder: Frank Sundermeier, Narvik Slalåmklubb

Trenere: Stein Kyrre Olsen og Hanne Dreyer, Narvik Slalåmklubb

 

 

Hovedlandsrennet går på Hemsedal 10. -15. april og følgende løpere fra Nordland Skikrets er kvalifisert:

Jenter U16:

2002 Johanne Eilertsen, Ankenes Alpinklubb

2002 Mathilde Sund, Narvik Slalåmklubb

2002 Pernille Sund, Narvik Slalåmklubb

2003 Linnea S Laupstad,  Sortland Alpinklubb

2003 Nora Hall, Narvik Slalåmklubb

Gutter U16:

2002 Oliver Stokkedal, Ankenes Alpinklubb

2002 Oddbjørn Hjellbakk, Sortland Alpinklubb

2003 Oliver Olsen, Rana Slalåmklubb

2003 Ansgar Kristiansen, Svolvær Alpinklubb

 

Uttak av lagleder/trenere:

Lagleder: Per Eilertsen, Ankenes Alpinklubb

Hovedtrener: Arne Olsen, Narvik Slalåmklubb

Trenere: Inge Ingdal, Ankenes Alpinklubb og Karl Thomas Laupstad, Sortland Alpinklubb

 

 

 

 

 

Nordnorske mestere i Narvik Slalåmklubb

Sist helg deltok nesten 60 NSK-løpere på NNM 2018, som i år ble arrangert av vår naboklubb, Ankenes Alpinklubb.

Vi gratulerer alle våre løpere fra U8 og opp til Senior-klassen med mye flott skikjøring og mange meget sterke plasseringer.

En ekstra gratulasjon til våre løpere som ble nordnorske mestere:

U12 – jenter:

Frida S Sund (SL og SSL)

U14 – jenter:

Mia Dreyer Holen (SL), Adriane A Steinsvik (SSL), Thea N Rolandsen (SG)

U14 – gutter:

Sander Tollefsen (SL),  Julian A Steinvik (SSL og SG)

U16 – jenter:

Mathilde Sund (SL)

Kvinner U21:

Pernille Baustad (SL)

Menn U21:

Alexander Berntsen (SL, SSL og SG)

 

Fullstendige resultatlister finner du på Ankenes Alpinklubb sitt facebook arrangement: NNM alpint 2018