Resultater Barnas World Cup 2019

Denne helgen har 240 løpere i aldere 4-20 år deltatt på vinterens vakreste alpinfest i Narvikfjellet – Barnas World Cup!

Følgende klubber har vært representert: Ankenes Alpinklubb, Svolvær Alpinklubb, Sortland Alpinklubb, Harstad Alpinklubb, Bardu Alpinklubb, Finnsnes Alpinklubb, Tromsø Alpinklubb, Rana Slalåmklubb, Bærum Alpinklubb, Kiruna BK og IFK Arvidsjaur Alpina og arrangørklubb Narvik Slalåmklubb.

Det hele startet fredag for løpere fra U12 og eldre, med den tekniske disiplinen slalåm, lørdag stod storslalåm på programmet og søndag var det fartsdisiplinen Super-G, som stod for tur.

For de yngste gruppene (U10/U9 og U8) ble det kjørt løyper både lørdag og søndag og her var det mange små og litt større alpinister som koste seg 🙂 Kjempeflott innsats av dere alle sammen!

Lørdag var det ekstra gledelig å kunne introdusere Sitski for første gang i Barnas World Cup og 3 deltagere kjørte løyper både både i Familien og Første- og Andrebakken. Vet du om noen som har lyst å prøve, ta gjerne kontakt – vi har Sitski til utlån:)

Våre NSK-løpere har gjort en solid innsats under årets Barnas World Cup. Vi gratulerer dere alle sammen og en ekstra gratulasjon til løpere med pall-plasseringer:

Slalåm

U12 jenter: 1. plass Mia Roll Johnsen, 3. plass Thea M Thorsteinsen

U12 gutter: 1. plass Casper Kjølmoen, 2. plass Jakob Dreyer Holen

U14 jenter: 1. plass Mia Dreyer Holen, 2. plass Frida Solback Sund

U14 gutter: 1. plass Vebjørn Lunde

U18 kvinner: 1. plass Mathilde Solback Sund

U18 menn: 1. plass Kristian Wollan Dahl

U21 menn: 1. plass Håkon Smith Hansen, Andreas Landsholm

 

Storslalåm

U12 jenter: 3. plass Mia Roll Johnsen

U12 gutter: 2. plass Casper Kjølmoen

U14 jenter: 1. plass Adriane A Steinsvik, 2. plass Helene Winnem Johnsen, 3. plass Mathea Forshaug Olsen

U16 jenter: 2. plass Nora Hall

U18 kvinner: 1. plass Pernille Solback Sund

U21 menn: 1. plass Håkon Smith Hansen

 

Super-G

U12 jenter: 2. plass Isabella M Karlsen

U14 jenter: 1. plass Mathea Forshaug Olsen, 2. plass Thea N Rolandsen, 3. plass Mia Dreyer Holen

U14 gutter: 3. plass Konrad Bang Ericsson

U16 jenter: 2. plass Nora Hall

U18 kvinner: 1. plass Pernille Solback Sund, 2. plass Mathilde Solback Sund

U21 menn: 1. plass Håkon Smith Hansen

 

Offisielle resultater og deltagerlister BWC 2019 finner du HER

 

Totalcup BWC 2019:

Under Barnas World Cup benytter Narvik Slalåmklubb worldcup-poengsystem for å kåre Beste jente, Beste gutt og Beste klubb. Tellende klasser er U12, U14 og U16 og vi kan gratulere følgende løpere med Beste-premieringer.

  • Beste jente: Mathea Forshaug Olsen, Narvik Slalåmklubb
  • Beste gutt: Amund K Giæver, Tromsø Alpinklubb
  • Beste klubb: Narvik Slalåmklubb

Vi retter en stor takk til løpere, lagleder, trenere og foreldre både fra tilreisende klubber og hjemmeklubb. Vi håper dere har hatt en fin Narvik-helg både sportslig og sosialt!

Har dere ris eller ros, vil vi gjerne høre det. Send oss noen ord til post@nsk.no