17.mai og Borgertoget!

Styret i Narvik Slalåmklubb oppfordrer alle medlemmer – både små og store, ung og gammel samt alle klubbens løpere til å gå i Borgertoget 17. mai.

Vi møtes i skolegården på Frydenlund skole til oppstilling i Borgertoget kl 16:45. Ta på klubbjakke 🙂

NSK-togorden:

  • Fanebærere
  • Skiskole
  • U8
  • U10
  • U12
  • U14
  • U16
  • Junior
  • Senior
  • Æresmedlemmer
  • Trenere
  • Oppmenn
  • Styret i Narvik Slalåmklubb
  • Øvrige medlemmer og foreldre

Oppdatert 17. mai program finner du HER

Ønsker alle en flott feiring av nasjonaldagen.

 

Sportslig hilsen Styret.

 

Sesongavslutning og Klubbmesteskap

Det ble en flott sesongavslutning på skisesongen 2018/2019 😃 med 61 løpere som stilte til start i Klubbmesterskapet, fra de yngste løpere i årsklasse U8 og U10, videre til U12, U14, U16 og Junior og ikke minst klassen «ung-senior-veteran».

I dameklassen vant Hanne Dreyer🏆suverent, mens i herreklassen var Trond Indresand raskest ned Fjellheimløypa, foran Preben Bussoli på 2. plass og Anders Bang Ericsson på 3. plass. Tusen takk til alle løperne for sporty deltagelse.

I Asbjørnstua var det stor aktivitet med grilling, premiesermoni og kaker til alle. Hyggelig at så mange tok turen til klubbhuset vårt 🙂

Tusen takk til alle som har hjulpet til med små og store oppgaver i forbindelse med sesongavslutningen, alt fra løypestikking, salting, startere, tidtakere, premiekomite, grilling, heiagjeng, kakebaking, innkjøp, transport, kafévakt m.m. Dere er alle gull verdt <3

En flott vintersesong er nå over og etter litt sommer og sol er det bare å starte nedtellingen til skiene skal preppes igjen 😊

 

Ingemartofèn 2019, Tärnaby

7 av våre løpere har deltatt på Ingemartrofén i Tärnaby, Sveriges eneste internasjonale alpine renn for ungdommer.

Det var stor deltagelse med rundt 250 deltagere fra 7 nasjoner, som alle har konkurrert i slalåm, storslalåm og parallellslalåm. Det har både lærerikt og spennende å få møte nye konkurrenter fra Sverige, Finland, Danmark, Frankrike, Estland og Russland og alle våre løpere har representert klubben i god sportslig ånd, fått vist mye god skikjøring og ikke minst flotte resultater.

Nora Hall i U16 (årsklassen hadde 54 startende jenter), som var tatt ut av Norges Skiforbund til å representere Norge sammen med 5 andre løpere fra Nord-Norge, lå på en meget sterk 6. plass etter 1. omgang i fredagens storslalåm. Sammenlagt etter 2. omgang endte Nora på en flott 12. plass.

I lørdagens slalåm lå Nora på en imponerende 5. plass etter 1. omgang, kun 1.70 bak vinneren fra Sundsvall og kjørte inn til en flott sammenlagt 11. plass. Søndag var det show-stemning i Ingemarbacken med parallellslalåm på programmet og her kom Nora til 8-dels finalen.

U12 – 28 startende gutter:
Jakob Dreyer Holen kjørte inn til en imponerende 5. plass i slalåm, som resulterte i en flott pokal under premiesermonien. Jakob fikk 18. plass i storslalåm og kom til 8-dels finalen i parallellslalåm.

U14  – 40 startende jenter og 33 startende gutter:

Mia Dreyer Holen fikk også en flott pokal med hjem i skibaggen, etter en knallgod 4. plass i storslalåm. Mia kjørte dessverre ut i slalåm, og avsluttet søndag med flere gode omganger i de innledende rundene i parallellslalåm.

Helene Winnem Johnsen kjørte godt i slalåm og endte på en solid 8. plass, kjørte dessverre ut i storslalåm og kom til 8-dels finalen i parallellslalåm.

Mathea Forshaug Olsen kjørte inn til to meget flotte plasseringer både i storslalåm (10. plass) og slalåm (12. plass) og kjørte også godt i de innledende rundene i parallellslalåm.

Victoria Vikholt, er første års U14 løper og kjørte inn til flotte plasseringer i begge renn, 25. plass i storslalåm, 31. plass i slalåm og viste god kjøring i parallellslalåm.

Konrad Bang Ericsson, her ble det to flotte 17. plasser i en sterk gutteklasse. Konrad kjørte også godt i de innledende rundene i parallellslalåm.

Ingemartrofèn kårer også 1 vinner i kombinasjon (SL+GS) i hver årsklasse, og flere av våre løpere fikk gode sammenlagt resultater i kombinasjonen.

  • Men U12: 6. plass Jakob Dreyer Holen
  • Ladies U14: 8. plass Mathea Forshaug Olsen
  • Ladies U14: 23. plass Victoria Vikholt
  • Men U14: 14. plass Konrad Bang Ericsson
  • Ladies U16: 8. plass Nora Hall

Offisielle resultatlister for kombinasjonen (SL/GS)

Offisielle resultatlister U12

Offisielle resultater U14-U16

 

Vi gratulerer alle løperne med kjempebra innsats i sesongens siste renn og håper alle hadde en fin alpinhelg, både sportslig og sosialt

Thea og Adriane på Donald Duck Wintergames

Flott innsats av Thea Rolandsen og Adriane A Steinsvik som deltok på Donald Duck Wintergames på Hemsedal sist helg.

Vi gratulerer Thea Rolandsen som kjørte inn til en sterk 4. plass i fredagens GS, i et startfelt med 50 løpere i klasse Jenter U14.

Adriane Steinsvik lå godt an etter 1. omgang, men var uheldig i 2. omgang og kjørte dessverre ut.

I søndagens slalåm ble det dessverre stang ut for begge løperne, da Thea kjørte ut i 1. omgang og Adriane ble disket i en tidlig port.

Offisielle resultatlister finner du HER

Nora Hall med flere topp 10 plasseringer på Hovedlandsrennet

Nora Hall representerte Nordland Skikrets og Narvik Slalåmklubb under årets Hovedlandsrenn på Oppdal  – “NM” for 15-16 åringer.

Og klubbens talentfulle alpinist, som neste sesong er FIS-løper, gjorde en solid innsats med flere plasseringer blant topp 10. Nora ligger helt i Norgestoppen – og vi håper det gir inspirasjon til videre satsing innen alpinsporten.

Vi gratulerer med flott innsats 🙂

RESULTATER

Utfor9.
SG13.
Super Comb8.
SSLDNF
SL8.

For offisielle resultater og omgangsanalyser, ta en titt på hjemmesiden til Oppdal Alpin

Her kan du ta en titt og føle litt på alpinstemningen fra Oppdal

Flott innsats av våre løpere under Telenorlekene 2019

U14 løperne våre gjorde en solid innsats under Telenorlekene 2019, som i år ble gikk i Vassfjellet Alpinpark. Arrangørklubb Freidig Alpin leverte et godt rennteknisk mesterskap under krevende værforhold.

Narvik Slalåmklubb var representert med følgende løpere:

Jenter 13 år: Frida S Sund

Jenter 14 år: Adriane A Steinsvik, Thea N Rolandsen, Mia Dreyer Holen, Helene Winnem Johansen og Mathea Forshaug Olsen

Gutter 15 år: Sander E Tollefsen, Konrad Bang Ericsson

Det var mellom 60-80 påmeldte løpere fra hele landet i hver klasse (jenter 13 år/jenter 14 år/gutter 13 år/gutter 14 år).

Gratulerer til alle løpere for flott innsats og flotte plasseringer som har satt både Narvik Slalåmklubb og Nordland Skikrets på det nasjonale alpinkartet.  Nordland Skikrets endte sammenlagt på en 5. plass i kåring av Beste krets

Vi kan være stolt av eksemplariske ungdommer både på og utenfor idrettsarenaen.  Tusen takk også til trener og lagleder og resten av de voksne som hjelper til med smått og stort 🙂

RESULTATER

SUPER GSTORSLALÅMSLALÅM
2.Frida S Sund9.Frida S Sund5.Frida S Sund
7.Adriane A Steinsvik10.Adriane A Steinsvik3.Adriane A Steinsvik
24.Thea N Rolandsen13.Thea N Rolandsen5.Thea N Rolandsen
31.Mia Dreyer Holen30.Helen Winnem Johnsen20.Helen Winnem Johnsen
34.Mathea Forshaug Olsen35.Mia Dreyer HolenDNFMia Dreyer Holen
DNFHelen Winnem Johnsen42.Mathea Forshaug OlsenDNSMathea Forshaug Olsen
25.Sander E Tollefsen29.Sander E TollefsenDISQSander E Tollefsen
31.Konrad Bang Ericsson49.Konrad Bang EricssonDNFKonrad Bang Ericsson

 

Offisielle resultater og omgangsanalyser finner du HER

Internasjonalt FIS renn i Narvikfjellet 4. -7. april 2019

Narvik Slalåmklubb arrangerer i samarbeid med Norges Skiforbund og Narvikfjellet internasjonalt FIS renn i Narvik 4. -7. april 2019.

Torsdag 4. april og fredag 5. april står fartsdisiplinen Super G (SG) på rennprogrammet, før fredagskveld avsluttes med Slalåm (SL).

Lørdag 6. april kjøres det Storslalåm (GS) før det det hele avrundes med ytterligere et Storslalåmrenn (GS) søndag 7. april.

Rennet er både for damer og herre og vi kan ønske velkommen løpere i klasser: Junior I, Junior II og Senior.

Trekking av startnummer for torsdagens Super G foretas på første lagledermøte onsdag 3. april kl 18:00 på Thon Hotel Narvik, Skistuaveien 8.

Narvik Slalåmklubb ønsker løpere, lagledere, vår svenske TD Anki Svärdby-Bergman og publikum velkommen til flotte alpindager i Narvik!

 

RESULTATSERVICE

(startlister, offisielle resulater, strekkanalyser)

PROGRAM/TIMETABLE

INVITATION FIS NARVIK

Gratulerer Nora Hall med uttaket til Ingemartrofeen i Tärnaby

Norges Skiforbund har tatt ut Narvik Slalåmklubb U16-løper Nora Hall til å representere Norge under det internasjonale barne- og ungdomsrennet, Ingemartrofeen i Tärnaby, 26. – 27. april 2019.

Nordland og Troms Skikrets er representert med følgende U16-løpere:

2003    Nora Hall, Narvik Slalåmklubb

2003    Erle S. Bjørgås, Svolvær Alpinklubb

2003    Linnea S. Laupstad, Sortland Alpinklubb

2003    Daniel Johansen, Tromsø Alpinklubb

2003    Ansgar N. Kristiansen, Svolvær Alpinklubb

2003    Jonas Østvann, Rana Alpinklubb

 

Vi gratulerer med uttaket og ønsker alle løperne lykke til!

 

Ingemartrofén er Sveriges eneste internasjonale ungdomskonkurranse i slalåm, storslalåm og parallell slalåm, med ca 350 deltakere mellom 9-15 år fra 10-15 land. Ingemartrofén er en del av en gruppe konkurranser, inkludert Trofeo Topolino, Pinocchio (begge i Italia), Borrufa (Andorra) og Whistler Cup (Canada) og har høy status.

 

Foto: Jan-Arne Pettersen

 

Uttak til Telenorlekene og Hovedlandsrennet 2019

Narvik Slalåmklubb har i dag fått hyggelig melding fra Nordland Skikrets om at 7 av våre løpere er tatt ut til Telenorlekene (årsklasse U14) og Hovedlandsrennet (årsklasse U16).

Vi gratulerer alle løperne med uttaket!

Telenorlekene går i Vassfjellet Alpinpark 28. – 30. mars og følgende løpere fra Nordland Skikrets er kvalifisert:

Jenter U14:
2005 Adriane A Steinsvik, Narvik Slalåmklubb
2005 Thea N Rolandsen, Narvik Slalåmklubb
2005 Mia Dreyer Holen, Narvik Slalåmklubb
2006 Frida S Sund, Narvik Slalåmklubb
2006 Ulrikke B Eliassen, Rana Slalåmklubb
2006 Ida N Eliassen, Svolvær Alpinklubb

I tillegg stiller Narvik Slalåmklubb med 2 løpere til i årsklassen 2005-jenter: Mathea Forshaug Olsen og Helene Winnem Johnsen.

Gutter U14:
2005 Sander E Tollefsen, Narvik Slalåmklubb
2005 Konrad Bang Ericsson, Narvik Slalåmklubb
2006 Linus S Bjørgås, Svolvær Alpinklubb
2006 Andreas S Laupstad, Sortland Alpinklubb

Kvoten for Nordland skikrets er: 3 jenter født 2005, 3 jenter født 2006 og 2 gutter født 2005 og 2 gutter født 2006

Nordland Skikrets har utnevnt følgende til trenere/lagleder for U14:
Lagleder Torfinn Rolandsen, Narvik Slalåmklubb
Trenere: Hanne Dreyer, Narvik Slalåmklubb og Trygve Bjørgås, Svolvær Alpinklubb

Hovedlandsrennet går på Oppdal 4. – 7. april og følgende løpere fra Nordland Skikrets er kvalifisert:

Jenter U16:
2003 Nora Hall, Narvik Slalåmklubb
2003 Linnea Laupstad, Sortland Alpinklubb
2003 Erle S Bjørgås, Svolvær Alpinklubb
2004 Kaja Olsen, Rana Slalåmklubb

Gutter U16:
2003 Oliver Olsen, Rana Slalåmklubb
2003 Jonas Østvann, Rana Slalåmklubb
2003 Ansgar N Kristiansen, Svolvær Alpinklubb

Kvoten for Nordland skikrets er: 4 jenter født 2003/2004 og 3 gutter født 2003/2004

Nordland Skikrets har utnevnt følgende til trenere/lagleder for U16:
Lagleder Freddy Olsen, Rana Slalåmklubb
Trenere: Arne Olsen, Narvik Slalåmklubb og Karl-Thomas Laupstad, Sortland Alpinklubb

 

Foto: Jan-Arne Pettersen

Medaljedryss på klubbens utøvere under NNM i Tromsø

Narvik Slalåmklubb deltok med 41 løpere på NNM 15.-17. mars i Tromsø.

Det ble kjørt både slalåm, storslalåm og Super-G for aldersgruppe U12 og eldre;

  • Fredag slalåm
  • Lørdag storslalåm – med kun 1 tellende omgang grunnet utfordrende vær – og løypeforhold
  • Søndag Super-G

Nordnorske mestere utnevnes i klasse U14 og eldre og her innkasserte Narvik Slalåmklubb hele 6 NNM-titler. Rennet var for øvrig det siste kvalifiseringsrennet for løpere i U14 og U16, for landsfinaler senere i sesongen.

 

Offisielle resultater U14 og eldre

Slalåm:

U14-jenter: Nordnorsk mester Thea N. Rolandsen,

3. Mia Dreyer Holen, 5. Frida S. Sund, 7. Mathea F. Olsen, 8. Nathalie A. Sundermeier, 17. Victoria Vikholt

U14-gutter: Nordnorsk mester Sander E. Tollefsen

5. Vebjørn Lunde, 6. Konrad Bang Ericsson

U16-jenter: Nordnorsk mester Nora Hall

U16-gutter:        7. Bjørn Are Devold

U18-kvinner: Nordnorsk mester Mathilde S. Sund

Storslalåm:

U14-jenter: Nordnorsk mester Adriane A. Steinsvik

3. Helene Winnem Johnsen, 4. Frida S. Sund, 5. Mia Dreyer Holen, 6. Thea N. Rolandsen, 11. Nathalie A. Sundermeier, 16. Victoria                                    Vikholt

U14-gutter:        4. Konrad Bang Ericsson, 7. Sander E. Tollefsen, 15. Sondre Evju               

U16-jenter:        2. Nora Hall

U16-gutter:       11. Bjørn Are Devol

13. Sverre Andreas Lange

Super-G:

U14-jenter:        2. Adriane A Steinsvik, 3. Helen Winnem Johnsen, 5. Mathea F. Olsen, 6. Thea N. Rolandsen, 7. Mia Dreyer Holen,

9. Nathalie A.  Sundermeier, 14. Victora Vikholt

U14-gutter:        4. Konrad Bang Ericsson, 5. Sander E. Tollefsen, 8. Vebjørn Lunde, 15. Sondre Evju

U16-jenter:        Nordnorsk mester Nora Hall

U16- gutter:       10. Sverre Andreas Lange

En ekstra gratulasjon til Nora Hall ble også kåret til BESTE JENTE, der tellende årsklasser er U14 og U16. Hyggelig at klubbens Totalcupberegning, som vi har benyttet under BWC gjennom alle år, har inspirert andre nordnorske klubber til kåring av Beste jente/gutt 😊

Narvik Slalåmklubb stilte også med en stor tropp med U12-løpere og også i denne årsklassen hevder våre løpere seg godt i rennsammenheng, moro å se at det rekrutteres godt i alle årsklassene.

 

Offisielle resultater U12:

Slalåm:

U12-jenter:        3. Mia Roll Johnsen, 5. Vilde M. Repvik, 11. Lone A. Solvin, 12. Vårin Evju, Molly Fagerli, 13. Celine I. Bussoli,

14. Mathilda C. Stokkedal

U-12 gutter:       2. Jakob Dreyer Holen, 3. Casper Kjølmoen, 7. Morten W. Dahl, 7. Trygve Lunde, 11. Arsenijs Okonesnikovs

Storslalåm:

U12-jenter:        2. Thea Thorstensen, 3. Isabella Karlsen, 4. Mia Roll Johnsen, 5. Vilde M. Repvik, 11. Lone A. Solvin, 12. Vårin Evju, 16. Molly Fagerli,

19. Mathilda C. Stokkedal, 21. Celine I. Bussoli, 22. Ingrid Lillefloth

U-12 gutter:       2. Casper Kjølmoen, 3. Jakob Dreyer Holen, 3. Augus Olderøy, 7. Trygve Lunde, 8. Morten W. Dahl, 17. Arsenijs Okonesnikovs

Super-G:

U12-jenter:        1. Isabella Karlsen, 4. Mia Roll Johnsen, 5. Thea Thorstensen, 8. Vilde M. Repvik, 13. Celine I. Bussoli 14. Vårin Evju,

20. Ingrid Lillefloth, 21. Mathilda C. Stokkedal, 22. Molly Fagerli

U-12 gutter:       2. Jakob Dreyer Holen, 2. Casper Kjølmoen, , 4. Trygve Lunde, 9. Augus Olderøy, 18. Arsenijs Okonesnikovs

 

I tillegg deltok vi med 15 løpere i U10 og U8, som kjøret renn lørdag og søndag.