Medaljedryss på klubbens utøvere under NNM i Tromsø

Narvik Slalåmklubb deltok med 41 løpere på NNM 15.-17. mars i Tromsø.

Det ble kjørt både slalåm, storslalåm og Super-G for aldersgruppe U12 og eldre;

  • Fredag slalåm
  • Lørdag storslalåm – med kun 1 tellende omgang grunnet utfordrende vær – og løypeforhold
  • Søndag Super-G

Nordnorske mestere utnevnes i klasse U14 og eldre og her innkasserte Narvik Slalåmklubb hele 6 NNM-titler. Rennet var for øvrig det siste kvalifiseringsrennet for løpere i U14 og U16, for landsfinaler senere i sesongen.

 

Offisielle resultater U14 og eldre

Slalåm:

U14-jenter: Nordnorsk mester Thea N. Rolandsen,

3. Mia Dreyer Holen, 5. Frida S. Sund, 7. Mathea F. Olsen, 8. Nathalie A. Sundermeier, 17. Victoria Vikholt

U14-gutter: Nordnorsk mester Sander E. Tollefsen

5. Vebjørn Lunde, 6. Konrad Bang Ericsson

U16-jenter: Nordnorsk mester Nora Hall

U16-gutter:        7. Bjørn Are Devold

U18-kvinner: Nordnorsk mester Mathilde S. Sund

Storslalåm:

U14-jenter: Nordnorsk mester Adriane A. Steinsvik

3. Helene Winnem Johnsen, 4. Frida S. Sund, 5. Mia Dreyer Holen, 6. Thea N. Rolandsen, 11. Nathalie A. Sundermeier, 16. Victoria                                    Vikholt

U14-gutter:        4. Konrad Bang Ericsson, 7. Sander E. Tollefsen, 15. Sondre Evju               

U16-jenter:        2. Nora Hall

U16-gutter:       11. Bjørn Are Devol

13. Sverre Andreas Lange

Super-G:

U14-jenter:        2. Adriane A Steinsvik, 3. Helen Winnem Johnsen, 5. Mathea F. Olsen, 6. Thea N. Rolandsen, 7. Mia Dreyer Holen,

9. Nathalie A.  Sundermeier, 14. Victora Vikholt

U14-gutter:        4. Konrad Bang Ericsson, 5. Sander E. Tollefsen, 8. Vebjørn Lunde, 15. Sondre Evju

U16-jenter:        Nordnorsk mester Nora Hall

U16- gutter:       10. Sverre Andreas Lange

En ekstra gratulasjon til Nora Hall ble også kåret til BESTE JENTE, der tellende årsklasser er U14 og U16. Hyggelig at klubbens Totalcupberegning, som vi har benyttet under BWC gjennom alle år, har inspirert andre nordnorske klubber til kåring av Beste jente/gutt 😊

Narvik Slalåmklubb stilte også med en stor tropp med U12-løpere og også i denne årsklassen hevder våre løpere seg godt i rennsammenheng, moro å se at det rekrutteres godt i alle årsklassene.

 

Offisielle resultater U12:

Slalåm:

U12-jenter:        3. Mia Roll Johnsen, 5. Vilde M. Repvik, 11. Lone A. Solvin, 12. Vårin Evju, Molly Fagerli, 13. Celine I. Bussoli,

14. Mathilda C. Stokkedal

U-12 gutter:       2. Jakob Dreyer Holen, 3. Casper Kjølmoen, 7. Morten W. Dahl, 7. Trygve Lunde, 11. Arsenijs Okonesnikovs

Storslalåm:

U12-jenter:        2. Thea Thorstensen, 3. Isabella Karlsen, 4. Mia Roll Johnsen, 5. Vilde M. Repvik, 11. Lone A. Solvin, 12. Vårin Evju, 16. Molly Fagerli,

19. Mathilda C. Stokkedal, 21. Celine I. Bussoli, 22. Ingrid Lillefloth

U-12 gutter:       2. Casper Kjølmoen, 3. Jakob Dreyer Holen, 3. Augus Olderøy, 7. Trygve Lunde, 8. Morten W. Dahl, 17. Arsenijs Okonesnikovs

Super-G:

U12-jenter:        1. Isabella Karlsen, 4. Mia Roll Johnsen, 5. Thea Thorstensen, 8. Vilde M. Repvik, 13. Celine I. Bussoli 14. Vårin Evju,

20. Ingrid Lillefloth, 21. Mathilda C. Stokkedal, 22. Molly Fagerli

U-12 gutter:       2. Jakob Dreyer Holen, 2. Casper Kjølmoen, , 4. Trygve Lunde, 9. Augus Olderøy, 18. Arsenijs Okonesnikovs

 

I tillegg deltok vi med 15 løpere i U10 og U8, som kjøret renn lørdag og søndag.