Solid innsats av våre løpere under kvalikrennet Sol-Cup 2019, Mo i Rana

14 løpere fra Narvik Slalåmklubb har denne helgen deltatt på alpinrennet Sol-Cup 2019, Mo i Rana.

Årets Sol-Cup var kvalikrenn for årsklassene U14 og U16, og er et av tre kvalifiseringsrenn for løpere i Nordland Skikrets til de nasjonale ungdomsmesterskapene Telenorlekene og Hovedlandsrennet, som arrangeres senere i vinter.

Løperne fra Narvik Slalåmklubb gjorde en solid innsats med mye god skikjøring og mange flott plasseringer.

Sol-Cup 2019 var i tillegg klassifisert som kretsmesterskap i slalåm og storslalåm i årsklassene U14 og U16, for Nordland Skikrets og her fikk Narvik Slalåmklubb flere kretsmestere.

Vi gratulerer følgende løpere:

  • U14 jenter – kretsmester i slalåm og storslalåm: Adriane A Steinsvik
  • U14 gutter – kretsmester  i slalåm: Sander E Tollefsen
  • U16 jenter – kretsmester i slalåm og storslalåm: Nora Hall

 

Vi gratulerer også alle våre løpere med flott innsats og fine premieringer og plasseringer.

Resulater slalåm:

U12 jenter:        2. Vilde M Repvik

U12 gutter:        2. Jakob Dreyer Holen

U14 jenter:       1. Adriane A Steinsvik, 2. Thea Rolandsen, 3. Mia Dreyer Holen, 4. Helen Winnem Johnsen, 5. Mathea Forshaug Olsen, 6. Nathalie A Sundermeier. Frida S Sund (DISQ)

U14 gutter:        1. Sander E Tollefsen, 3. Konrad Bang Ericsson, 7. Vebjørn Lunde

U16 jenter:        1. Nora Hall

U16 gutter:        6. Sverre A Lange

 

Resultater storslalåm:

U12 jenter:        3. Vilde M Repvik

U12 gutter:        2. Jakob Dreyer Holen

U14 jenter:        1. Adrian A Steinsvik, 2. Helen Winnem Johnsen, 3. Frida S Sund, 4. Mia Dreyer Holen, 5. Nathalie A Sundermeier. Thea Rolandsen (DNF), Mathea Forshaug Olsen (DISQ)

U14 gutter:       2. Sander E Tollefsen. Konrad Bang Ericsson (DISQ) og Vebjørn Lunde (DISQ)

U16 jenter:        1. Nora Hall

U16 gutter:        7. Sverre A Lange

 

Resultater Super-G:

U12 jenter:        2. Vilde M Repvik

U12 gutter:        2. Jakob Dreyer Holen

U14 jenter:        1. Adriane A Steinsvik, 2. Thea Rolandsen, 3. Mathea Forshaug Olsen, 4. Frida S Sund, 5. Helen Winnem Johnsen, 6. Mia Dreyer Holen, 7. Nathalie A Sundermeier

U14 gutter:        1. Sander E Tollefsen, 2. Vebjørn Lunde, 3. Konrad Bang Ericsson

U16 jenter:        2. Nora Hall

U16 gutter:        Sverre A Lange (DNF)